10 Inch Mushroom Glass Shade - 11-1/2 inch Diameter - 9-7/8 inch Fitter - 4-9/16 inch Height - Sprayed White Inside
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=50-331 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.91.3000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| Material | Glass |
| Finish | White |
| Shade Shape | Mushroom |
| Fitter | 9-7/8" |
| Diameter | 11.5" |
| Dimensions | H: 4.55" x DIA: 11.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.791 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923503310 |
| Case Quantity | 6 |
| Case Length | 14.25" |
| Case Width | 24.5" |
| Case Height | 28" |
| Case Weight | 8.45 |
| Case Cubic Ft. | 5.6571 |
| Catalog Description | 10 Inch Mushroom Glass Shade - 11-1/2 inch Diameter - 9-7/8 inch Fitter - 4-9/16 inch Height - Sprayed White Inside |
| Description | 10" MUSHROOM GLASS |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 50-331.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 13.5 |
| Each Width In. | 7.5 |
| Each Height In. | 13.5 |
| Each Weight Lb. | 3.06 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | 10" Mushroom Glass Shade Sprayed White Inside |