10 Inch White Drum Glass Shade - 10-5/8 inch Diameter - 9-7/8 inch Fitter - 4-3/16 inch Height - Sprayed Inside White
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=50-336 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.91.3000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | White |
| Shade Shape | Drum |
| Fitter | 9-7/8" |
| Diameter | 10.63" |
| Dimensions | L: 10.63" x W: 10.63" x H: 4.19" x DIA: 10.63" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Case UPC | 10045923503365 |
| Catalog Description | 10 Inch White Drum Glass Shade - 10-5/8 inch Diameter - 9-7/8 inch Fitter - 4-3/16 inch Height - Sprayed Inside White |
| Description | 10" WHT DRUM GLASS |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 50-336.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | 10" White Drum Glass Shade 10-5/8" Dia |