6 Inch White Glass Cylinder Shade - 3-1/4 inch Diameter - 3-11/64 inch Fitter - 6-1/4 inch Height - Sprayed White Inside
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=50-332 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.91.3000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Taiwan |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Glass |
| Finish | White |
| Shade Shape | Cylindrical |
| Diameter | 3.25" |
| Dimensions | L: 3.25" x W: 3.25" x H: 6.25" x DIA: 3.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923503327 |
| Case Quantity | 24 |
| Case Length | 8.5" |
| Case Width | 12.5" |
| Case Height | 14.13" |
| Case Weight | 8.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.8688 |
| Catalog Description | 6 Inch White Glass Cylinder Shade - 3-1/4 inch Diameter - 3-11/64 inch Fitter - 6-1/4 inch Height - Sprayed White Inside |
| Description | 6" WHT CYLINDER 3 1/4 FITTER |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 50-332.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.636 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | 6" White Glass Cylinder Shade |