6 Inch Mushroom Glass Shade - 7-1/2 inch Diameter - 5-1/2 inch Fitter - 3-5/8 inch Height - Sprayed White Inside
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=50-329 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.91.3000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| Material | Glass |
| Finish | White |
| Shade Shape | Mushroom |
| Fitter | 5-1/2" |
| Diameter | 7.5" |
| Dimensions | H: 3.50" x DIA: 7.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.3264 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923503297 |
| Case Quantity | 6 |
| Case Length | 10.25" |
| Case Width | 20.75" |
| Case Height | 20" |
| Case Weight | 4.37 |
| Case Cubic Ft. | 2.4617 |
| Catalog Description | 6 Inch Mushroom Glass Shade - 7-1/2 inch Diameter - 5-1/2 inch Fitter - 3-5/8 inch Height - Sprayed White Inside |
| Description | 6" MUSHROOM GLASS |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 50-329.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 9.5 |
| Each Width In. | 6.25 |
| Each Height In. | 9.5 |
| Each Weight Lb. | 1.44 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | 6" Mushroom Glass Shade Sprayed White |