Etched Glass Shade - Grape Design - Diameter 5-9/16 inch - Fitter 6 inch - Height 3-3/4 inch
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=50-109 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.91.3000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| Material | Etched Glass |
| Finish | White |
| Shade Shape | Grape |
| Fitter | 6" |
| Diameter | 5.56" |
| Dimensions | H: 3.75" x DIA: 5.56" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.351 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923501095 |
| Case Quantity | 6 |
| Case Length | 10.5" |
| Case Width | 21.13" |
| Case Height | 20.5" |
| Case Weight | 5.18 |
| Case Cubic Ft. | 2.6321 |
| Catalog Description | Etched Glass Shade - Grape Design - Diameter 5-9/16 inch - Fitter 6 inch - Height 3-3/4 inch |
| Description | ETCHED GRAPE SHADE 7 X 6 |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 50-109.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 9.75 |
| Each Width In. | 6.38 |
| Each Height In. | 9.75 |
| Each Weight Lb. | 2.46 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Etched Glass Shade Grape Design 5-9/16" D. |