15 in. - Round Glass Lamp Shade - White - Grape Pattern
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=50-195 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.91.3000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| Material | Glass |
| Finish | White / Gray |
| Shade Shape | Round |
| Decorative Design | Grape Pattern |
| Diameter | 15" |
| Dimensions | L: 15" x W: 15" x H: 1.62" x DIA: 15" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923501958 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 15.25" |
| Case Width | 15.25" |
| Case Height | 4.5" |
| Case Weight | 19 |
| Case Cubic Ft. | 0.6056 |
| Catalog Description | 15 in. - Round Glass Lamp Shade - White - Grape Pattern |
| Description | 15" WHT/GREY RD |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 50-195.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 1.53 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | 15 in. Round Glass Lamp Shade White Grape Pattern |