Hall Glass Shade - Diameter 5.56 inch - Fitter 3-1/4 inch - Height 5 inch
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=50-108 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.91.3000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| Material | Etched Glass |
| Finish | Etched Hall / Clear Bottom |
| Fitter | 3-1/4" |
| Diameter | 5.56" |
| Dimensions | H: 5" x DIA: 5.56" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.2954 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923501088 |
| Case Quantity | 6 |
| Case Length | 9" |
| Case Width | 16.5" |
| Case Height | 26" |
| Case Weight | 5.18 |
| Case Cubic Ft. | 2.2344 |
| Catalog Description | Hall Glass Shade - Diameter 5.56 inch - Fitter 3-1/4 inch - Height 5 inch |
| Description | 6 X 3 1/4 HALL GLASS |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 50-108.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 8.25 |
| Each Width In. | 7.5 |
| Each Height In. | 8.25 |
| Each Weight Lb. | 2.28 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Hall Glass Shade 5.56" D 5" Height |