Cased Pharmacy Glass Shade - Green Glass - Width 9 inch - Slip Side Holes 7/16 inch
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=50-667 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.91.3000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Taiwan |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Glass |
| Finish | Green |
| Shade Shape | Cased Pharmacy |
| Dimensions | L: 5.50" x W: 9" x H: 3" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923506670 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 23.42519" |
| Case Width | 11.4173" |
| Case Height | 20.2756" |
| Case Weight | 17.76 |
| Case Cubic Ft. | 3.1382 |
| Catalog Description | Cased Pharmacy Glass Shade - Green Glass - Width 9 inch - Slip Side Holes 7/16 inch |
| Description | GREEN CASED GLASS PHARMACY |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 50-667.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 1.48 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Cased Pharmacy Glass Shade Green Glass |