Tall Glass Grape Shade - Diameter 4-3/8 inch - Fitter 1-5/8 inch - Height 5 inch
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=50-120 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.91.3000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Glass |
| Finish | Acid Etched |
| Decorative Design | Grape Design |
| Fitter | 1-5/8" |
| Diameter | 4.38" |
| Dimensions | L: 4.38" x W: 4.38" x H: 5" x DIA: 4.38" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923501200 |
| Case Quantity | 24 |
| Case Length | 10.25" |
| Case Width | 17.5" |
| Case Height | 20" |
| Case Weight | 4.05 |
| Case Cubic Ft. | 2.0761 |
| Catalog Description | Tall Glass Grape Shade - Diameter 4-3/8 inch - Fitter 1-5/8 inch - Height 5 inch |
| Description | TALL GRAPE SHADE |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 50-120.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 1.918181818 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Tall Glass Grape Shade 5" Height |