I.E.S. Shade - Diameter 6 inch - Height 4-3/4 inch - Fitter 2-1/4 inch
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=50-165 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.91.3000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Taiwan |
| Finish | White |
| Fitter | 2-1/4" |
| Diameter | 6" |
| Dimensions | L: 6" x W: 6" x H: 4.75" x DIA: 6" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923501651 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 25" |
| Case Width | 16.5" |
| Case Height | 15.1" |
| Case Weight | 18.5 |
| Case Cubic Ft. | 3.6046 |
| Catalog Description | I.E.S. Shade - Diameter 6 inch - Height 4-3/4 inch - Fitter 2-1/4 inch |
| Description | 6" IES SHADE |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 50-165.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 1.44 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | I.E.S. Shade D 6" Height 4-3/4" |