I.E.S. Shade - Diameter 10 inch - Height 5-1/2 inch - Fitter 2-7/8 inch
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=50-167 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.91.3000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Taiwan |
| Finish | White |
| Fitter | 2-7/8" |
| Diameter | 10" |
| Dimensions | L: 10" x W: 10" x H: 5.50" x DIA: 10" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.8232 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923501675 |
| Case Quantity | 6 |
| Case Length | 38.7" |
| Case Width | 13.3" |
| Case Height | 18.45" |
| Case Weight | 24.2 |
| Case Cubic Ft. | 5.4956 |
| Catalog Description | I.E.S. Shade - Diameter 10 inch - Height 5-1/2 inch - Fitter 2-7/8 inch |
| Description | 10" IES SHADE |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 50-167.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 12.75 |
| Each Width In. | 12.75 |
| Each Height In. | 8.75 |
| Each Weight Lb. | 3.32 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | I.E.S. Shade D 10" Height 5-1/2" Fitter 2-7/8 |