Offset Monopoint - White Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=TP176 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cETLus |
| Location Rating | Dry |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| CA Prop 65 | Lead |
| Voltage | 120 |
| Material | Glass / Metal |
| Finish | White |
| Dimensions | L: 4.63" x W: 4.63" x H: 0.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0339 |
| Case UPC | 10045923301732 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 21" |
| Case Width | 19" |
| Case Height | 8.5" |
| Case Cubic Ft. | 1.9627 |
| Catalog Description | Offset Monopoint - White Finish |
| Description | WHITE OFFSET MONOPOINT |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | TP176.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 1 |
| Each Width In. | 6.5 |
| Each Height In. | 9 |
| Each Weight Lb. | 1 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| UL Application | Track |
| For Use With | TH232 |
| For Use With | TH234 |
| For Use With | TH236 |
| For Use With | TH238 |
| For Use With | TH259 |
| For Use With | TH267 |
| For Use With | TH269 |
| For Use With | TH271 |
| For Use With | TH273 |
| For Use With | TH903 |
| For Use With | TH913 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Offset Monopoint White Finish |