Offset Monopoint - Black Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=TP177 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cETLus |
| Location Rating | Dry |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| CA Prop 65 | Lead |
| Voltage | 120 |
| Material | Plastic |
| Finish | Black |
| Dimensions | L: 4.63" x W: 4.63" x H: 0.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0339 |
| Case UPC | 10045923301770 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 11" |
| Case Width | 9" |
| Case Height | 7" |
| Case Cubic Ft. | 0.401 |
| Catalog Description | Offset Monopoint - Black Finish |
| Description | BLACK OFFSET MONOPOINT |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | TP177.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 9 |
| Each Width In. | 6.5 |
| Each Height In. | 1 |
| Each Weight Lb. | 1 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| UL Application | Track |
| For Use With | TH233 |
| For Use With | TH235 |
| For Use With | TH237 |
| For Use With | TH239 |
| For Use With | TH260 |
| For Use With | TH268 |
| For Use With | TH270 |
| For Use With | TH272 |
| For Use With | TH274 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Offset Monopoint Black Finish |