Monopoint Adapter - Black Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=TP143 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cETLus |
| Location Rating | Dry |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| CA Prop 65 | Lead |
| Voltage | 120 |
| Material | Plastic |
| Finish | Black |
| Extension | 5" |
| Dimensions | W: 5" x H: 0.50" x E: 5" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0339 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923411431 |
| Case Quantity | 48 |
| Case Length | 21" |
| Case Width | 19" |
| Case Height | 8.5" |
| Case Weight | 21.34 |
| Case Cubic Ft. | 1.9627 |
| Catalog Description | Monopoint Adapter - Black Finish |
| Description | BLACK MONOPOINT ADAPTER |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | TP143.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 1 |
| Each Width In. | 6.5 |
| Each Height In. | 9 |
| Each Weight Lb. | 1 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| UL Application | Track |
| For Use With | TH201 |
| For Use With | TH203 |
| For Use With | TH205 |
| For Use With | TH207 |
| For Use With | TH209 |
| For Use With | TH211 |
| For Use With | TH217 |
| For Use With | TH219 |
| For Use With | TH221 |
| For Use With | TH223 |
| For Use With | TH225 |
| For Use With | TH227 |
| For Use With | TH280 |
| For Use With | TH284 |
| For Use With | TH313 |
| For Use With | TH316 |
| For Use With | TH322 |
| For Use With | TH333 |
| For Use With | TH356 |
| For Use With | TH382 |
| For Use With | TH384 |
| For Use With | TH386 |
| For Use With | TH402 |
| For Use With | TH404 |
| For Use With | TH412 |
| For Use With | TH414 |
| For Use With | TH422 |
| For Use With | TH424 |
| For Use With | TH432 |
| For Use With | TH434 |
| For Use With | TH442 |
| For Use With | TH444 |
| For Use With | TH452 |
| For Use With | TH454 |
| For Use With | TH462 |
| For Use With | TH464 |
| For Use With | TH472 |
| For Use With | TH474 |
| For Use With | TH631 |
| For Use With | TH633 |
| For Use With | TH634 |
| For Use With | TH635 |
| For Use With | TH636 |
| For Use With | TH637 |
| For Use With | TH638 |
| For Use With | TH641 |
| For Use With | TH643 |
| For Use With | TH644 |
| For Use With | TH645 |
| For Use With | TH646 |
| For Use With | TH647 |
| For Use With | TH648 |
| For Use With | 62-6001 |
| For Use With | 62-6002 |
| For Use With | TH652 |
| For Use With | TH662 |
| For Use With | TH702 |
| For Use With | TH704 |
| For Use With | TH712 |
| For Use With | TH714 |
| For Use With | TH722 |
| For Use With | TH724 |
| For Use With | TH732 |
| For Use With | TH742 |
| For Use With | TH752 |
| For Use With | TH753 |
| For Use With | TH755 |
| For Use With | TH756 |
| For Use With | TH762 |
| For Use With | TH763 |
| For Use With | TH765 |
| For Use With | TH766 |
| For Use With | TH671 |
| For Use With | TH672 |
| For Use With | TH674 |
| For Use With | TH675 |
| For Use With | TH201;TH203;TH205;TH207;TH209;TH211;TH217;TH219;TH221;TH223;TH225;TH227;TH280;TH284;TH313;TH316;TH322;TH333;TH356;TH382;TH384;TH386;TH402;TH404;TH412;TH414;TH422;TH424;TH432;TH434;TH442;TH444;TH452;TH454;TH462;TH464;TH472;TH474;TH631;TH633;TH634;TH63 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Monopoint Adapter Black Finish |