Monopoint Adapter - White Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=TP142 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cETLus |
| Location Rating | Dry |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| CA Prop 65 | Lead |
| Voltage | 120 |
| Material | Plastic |
| Finish | White |
| Extension | 5" |
| Dimensions | W: 5" x H: 0.50" x E: 5" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0339 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923411424 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 21" |
| Case Width | 19" |
| Case Height | 8.5" |
| Case Weight | 13.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.9627 |
| Catalog Description | Monopoint Adapter - White Finish |
| Description | WHITE MONOPOINT ADAPTER |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | TP142.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 1 |
| Each Width In. | 6.5 |
| Each Height In. | 9 |
| Each Weight Lb. | 1 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| UL Application | Track |
| For Use With | TH200 |
| For Use With | TH202 |
| For Use With | TH204 |
| For Use With | TH206 |
| For Use With | TH208 |
| For Use With | TH210 |
| For Use With | TH212 |
| For Use With | TH214 |
| For Use With | TH216 |
| For Use With | TH218 |
| For Use With | TH220 |
| For Use With | TH222 |
| For Use With | TH224 |
| For Use With | TH226 |
| For Use With | TH228 |
| For Use With | TH279 |
| For Use With | TH281 |
| For Use With | TH283 |
| For Use With | TH312 |
| For Use With | TH315 |
| For Use With | TH321 |
| For Use With | TH332 |
| For Use With | TH381 |
| For Use With | TH385 |
| For Use With | TH401 |
| For Use With | TH403 |
| For Use With | TH411 |
| For Use With | TH413 |
| For Use With | TH421 |
| For Use With | TH423 |
| For Use With | TH431 |
| For Use With | TH433 |
| For Use With | TH441 |
| For Use With | TH443 |
| For Use With | TH451 |
| For Use With | TH453 |
| For Use With | TH461 |
| For Use With | TH463 |
| For Use With | TH471 |
| For Use With | TH473 |
| For Use With | TH632 |
| For Use With | TH642 |
| For Use With | TH651 |
| For Use With | TH661 |
| For Use With | TH701 |
| For Use With | TH703 |
| For Use With | TH711 |
| For Use With | TH713 |
| For Use With | TH721 |
| For Use With | TH723 |
| For Use With | TH731 |
| For Use With | TH741 |
| For Use With | TH751 |
| For Use With | TH754 |
| For Use With | TH761 |
| For Use With | TH764 |
| For Use With | TH670 |
| For Use With | TH673 |
| For Use With | TH200;TH202;TH204;TH206;TH208;TH210;TH212;TH214;TH216;TH218;TH220;TH222;TH224;TH226;TH228;TH279;TH281;TH283;TH312;TH315;TH321;TH332;TH381;TH385;TH401;TH403;TH411;TH413;TH421;TH423;TH431;TH433;TH441;TH443;TH451;TH453;TH461;TH463;TH471;TH473;TH632;TH64 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Monopoint Adapter White Finish |