Medium To Medium E26 - E26 Extender - Phenolic - 1" Overall Extension - 660W-250V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=92-323 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Finish | Black |
| Extension | 1" |
| Diameter | 1.25" |
| Dimensions | L: 2.25" x W: 1.25" x H: 1.25" x DIA: 1.25" x E: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Inner UPC | 20045923923238 |
| Inner Quantity | 100 |
| Case UPC | 10045923923231 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 13" |
| Case Width | 13" |
| Case Height | 11" |
| Case Weight | 22.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.0758 |
| Catalog Description | Medium To Medium E26 - E26 Extender - Phenolic - 1" Overall Extension - 660W-250V |
| Description | EDISON 1" EXTENTION BAKELITE |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 92-323.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.046 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Medium To Medium E26 Extender |