Medium to Medium Adapter E26 - E26 with Photocell Overall Ext. 2'' 150W-120V (incandescent) 60W-120V (fluorescent) LED 30W 120V Suitable for Dry or Damp Location
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2604 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 120 |
| Finish | Brown |
| Extension | 2" |
| Dimensions | L: 1.50" x W: 1.50" x H: 3" x E: 2" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923926041 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 19.29" |
| Case Width | 15.35" |
| Case Height | 11.02" |
| Case Weight | 29 |
| Case Cubic Ft. | 1.8883 |
| Catalog Description | Medium to Medium Adapter E26 - E26 with Photocell Overall Ext. 2'' 150W-120V (incandescent) 60W-120V (fluorescent) LED 30W 120V Suitable for Dry or Damp Location |
| Description | BROWN PHENOLIC MED. TO MED. |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2604.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.14 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Medium to Medium E26 Adapter with Photocell 2 |