Medium To Medium E26 - E26 Extender - Porcelain - 1" Overall Extension - 660W-250V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=92-324 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Finish | White |
| Extension | 1" |
| Dimensions | E: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Inner UPC | 20045923923245 |
| Inner Quantity | 10 |
| Inner Length | 8.5" |
| Inner Width | 3.5" |
| Inner Height | 2.25" |
| Inner Weight | 1.62 |
| Inner Cubic Ft. | 0.0387 |
| Case UPC | 10045923923248 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 9.13" |
| Case Width | 10.63" |
| Case Height | 10.63" |
| Case Weight | 29 |
| Case Cubic Ft. | 0.597 |
| Catalog Description | Medium To Medium E26 - E26 Extender - Porcelain - 1" Overall Extension - 660W-250V |
| Description | MED TO MED EXTENDER 250V 660W |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 92-324.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.146 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Medium To Medium Extender Porcelain 1" Ext. 660W-250V |