6 Outlet Surge Strip - 6 Foot 14/3 SJT With Straight Plug - 300 Joules - 15A-120V - 1875W
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=91-232 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.30.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| CA Prop 65 | Diisononyl Phthalate (DINP) |
| Voltage | 120 |
| Wattage | 1875 |
| Finish | Beige |
| Wire Cord Length | 72" |
| Wire Color | Black |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Case UPC | 10045923912327 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 10.5" |
| Case Width | 13.63" |
| Case Height | 10.63" |
| Case Weight | 19 |
| Case Cubic Ft. | 0.8804 |
| Catalog Description | 6 Outlet Surge Strip - 6 Foot 14/3 SJT With Straight Plug - 300 Joules - 15A-120V - 1875W |
| Description | BEIGE 6 OUTLET METAL SURGE |
| Wire Length | 72" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 91-232.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 6 Outlet Surge Strip 6 14/3 SJT 300 Joules 15A-120V |