6 Outlet Surge Wall Tap - Indoor Use Only - 540 Joules - 15A-120V - 1800W
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=91-223 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.30.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 120 |
| Wattage | 1800 |
| Material | Plastic |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Carded |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923912235 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 10.63" |
| Case Width | 13.5" |
| Case Height | 6.25" |
| Case Weight | 5.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.519 |
| Catalog Description | 6 Outlet Surge Wall Tap - Indoor Use Only - 540 Joules - 15A-120V - 1800W |
| Description | 6 OUTLET PLUG IN SURGE PROTECT |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 91-223.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.41 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 6 Outlet Surge Wall Tap Indoor Use Only 540 Joules 15A-120V 1 |