6 Outlet Metal Surge Strip - 6 Foot 14/3 SJT With Straight Plug - 1200 Joules - 15A-120V - 1875W
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=91-235 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.30.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| CA Prop 65 | Diisononyl Phthalate (DINP) |
| Voltage | 120 |
| Wattage | 1875 |
| Finish | Beige |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923912358 |
| Case Quantity | 6 |
| Case Length | 5.5" |
| Case Width | 10.5" |
| Case Height | 13.5" |
| Case Weight | 9.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.4512 |
| Catalog Description | 6 Outlet Metal Surge Strip - 6 Foot 14/3 SJT With Straight Plug - 1200 Joules - 15A-120V - 1875W |
| Description | BEIGE 6 OUTLET METAL SURGE |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 91-235.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 1.593 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 6 Outlet Metal Surge Strip 6 14/3 SJT |