6 Outlet Standard Surge Strip With Flat Plug - 3 Foot Cord - 14/3 SJT - Indoor Use Only - 245 Joules - 15A-125V, 1875W
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=91-220 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.30.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| CA Prop 65 | Diisononyl Phthalate (DINP) |
| Voltage | 125 |
| Wattage | 1875 |
| Material | Plastic |
| Finish | White |
| Wire Cord Length | 36" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0266 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923912204 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 11.25" |
| Case Width | 11.5" |
| Case Height | 6.5" |
| Case Weight | 8.1 |
| Case Cubic Ft. | 0.4867 |
| Catalog Description | 6 Outlet Standard Surge Strip With Flat Plug - 3 Foot Cord - 14/3 SJT - Indoor Use Only - 245 Joules - 15A-125V, 1875W |
| Description | 6 OUTLET ABS POWER STRIP |
| Wire Length | 36" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 91-220.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 10.5 |
| Each Width In. | 3.5 |
| Each Height In. | 1.25 |
| Each Weight Lb. | 0.69 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 6 Outlet Surge Strip 3 Cord 245 Joules |