6 Outlet Professional Metal Surge Strip - 4 Foot Cord - 14/3 SJT - Indoor Use Only - 540 Joules - 15A-120V - 1800W
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=91-222 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.30.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| CA Prop 65 | Diisononyl Phthalate (DINP) |
| Voltage | 120 |
| Wattage | 1800 |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923912228 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 10.63" |
| Case Width | 13.25" |
| Case Height | 13.38" |
| Case Weight | 16.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.0906 |
| Catalog Description | 6 Outlet Professional Metal Surge Strip - 4 Foot Cord - 14/3 SJT - Indoor Use Only - 540 Joules - 15A-120V - 1800W |
| Description | 6 OUTLET 3 LINE SURGE/CIRCUIT |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 91-222.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 1.385 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 6 Outlet Metal Surge Strip 4ft Cord 14/3 SJT 540 Joules 15A-1 |