Pull Chain White Porcelain GU24 On-Off Pull Chain Ceiling Receptacle - 6" AWM B/W Lead - 4-3/8" Diameter - 660W - 250V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2582 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Material | Porcelain |
| Finish | White |
| Wire Cord Length | 6" |
| Wire Color | Black / White |
| Diameter | 4.38" |
| Dimensions | DIA: 4.38" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923925822 |
| Case Quantity | 60 |
| Case Length | 10" |
| Case Width | 23.5" |
| Case Height | 15" |
| Case Weight | 47.5 |
| Case Cubic Ft. | 2.0399 |
| Catalog Description | Pull Chain White Porcelain GU24 On-Off Pull Chain Ceiling Receptacle - 6" AWM B/W Lead - 4-3/8" Diameter - 660W - 250V |
| Description | GU24 PULL CHAIN POR. CEILING |
| Wire Length | 6" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2582.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.739 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Pull Chain Porcelain GU24 Receptacle 6" Lead |