GU24 Fluorescent Pull Chain Receptacle & Lens (2-Piece Set) for Self Ballasted Lamps - 15W Maximum
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2499 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Finish | Not Specified |
| Diameter | 4.5" |
| Dimensions | L: 4.50" x W: 4.50" x H: 6.75" x DIA: 4.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Case UPC | 10045923924993 |
| Case Quantity | 6 |
| Case Length | 10.75" |
| Case Width | 16" |
| Case Height | 7.75" |
| Case Weight | 5 |
| Case Cubic Ft. | 0.7714 |
| Catalog Description | GU24 Fluorescent Pull Chain Receptacle & Lens (2-Piece Set) for Self Ballasted Lamps - 15W Maximum |
| Description | GU24 PULL CHAIN CEILING REC. |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2499.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | GU24 Fluorescent Pull Chain Receptacle & Lens 15W |