4 Terminal White Phenolic GU24 On-Off Pull Chain Ceiling Receptacle - Screw Terminals - 4-1/2" Diameter - 150W - 250V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2468 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 150 |
| Finish | White |
| Diameter | 4.5" |
| Dimensions | DIA: 4.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923924689 |
| Case Quantity | 60 |
| Case Length | 19" |
| Case Width | 11.5" |
| Case Height | 14.5" |
| Case Weight | 23.32 |
| Case Cubic Ft. | 1.8335 |
| Catalog Description | 4 Terminal White Phenolic GU24 On-Off Pull Chain Ceiling Receptacle - Screw Terminals - 4-1/2" Diameter - 150W - 250V |
| Description | GU24 BASE PHEN ON-OFF P.C. BRS |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2468.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.399 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 4 Terminal GU24 Pull Chain Receptacle 4-1/2" D. |