White Phenolic GU24 On-Off Pull Chain Ceiling Receptacle - 6" AWM B/W Leads 105C - 4-1/2" Diameter - 75W - 250V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2470 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 75 |
| Finish | Brass |
| Wire Cord Length | 6" |
| Wire Color | Black / White |
| Diameter | 4.5" |
| Dimensions | DIA: 4.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923924702 |
| Case Quantity | 60 |
| Case Length | 19" |
| Case Width | 11.5" |
| Case Height | 14.5" |
| Case Weight | 23.32 |
| Case Cubic Ft. | 1.8335 |
| Catalog Description | White Phenolic GU24 On-Off Pull Chain Ceiling Receptacle - 6" AWM B/W Leads 105C - 4-1/2" Diameter - 75W - 250V |
| Description | GU24 BASE PHEN ON-OFF P.C. BRS |
| Wire Length | 6" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2470.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | White Phenolic GU24 Pull Chain Receptacle 6" Leads |