GU24 Socket Reducer - White Finish - Removable Grip Function - Medium To GU24 Reducer - 660W - 660V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2434 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Finish | Not Specified |
| Extension | 0.75" |
| Dimensions | E: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Inner UPC | 20045923924341 |
| Inner Quantity | 10 |
| Case UPC | 10045923924344 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 8.75" |
| Case Width | 18" |
| Case Height | 11.75" |
| Case Weight | 18.7 |
| Case Cubic Ft. | 1.071 |
| Catalog Description | GU24 Socket Reducer - White Finish - Removable Grip Function - Medium To GU24 Reducer - 660W - 660V |
| Description | MEDIUM TO GU24 REDUCER |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2434.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.07 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | GU24 Socket Reducer White Finish 660W 660V |