Medium To GU10 Reducer - White Finish - E26 - GU10 (No Locking Feature) - 3/4" Overall Extension - 660W - 250V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2433 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cRUus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Finish | White |
| Extension | 0.75" |
| Diameter | 1.25" |
| Dimensions | L: 1.75" x W: 1.25" x H: 1.25" x DIA: 1.25" x E: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0016 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923924337 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 13.86" |
| Case Width | 7.17" |
| Case Height | 9.92" |
| Case Weight | 27.214 |
| Case Cubic Ft. | 0.5705 |
| Catalog Description | Medium To GU10 Reducer - White Finish - E26 - GU10 (No Locking Feature) - 3/4" Overall Extension - 660W - 250V |
| Description | MEDIUM TO GU10 REDUCER |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2433.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 1.75 |
| Each Width In. | 1.25 |
| Each Height In. | 1.25 |
| Each Weight Lb. | 0.109856 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Medium To GU10 Reducer White Finish 660W 250V |