GU24 To GU24 White Extender - 5/8" Overall Extension - 660W - 600V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2511 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cRUus |
| Voltage | 600 |
| Wattage | 660 |
| Finish | Not Specified |
| Extension | 0.63" |
| Dimensions | L: 0.63" x E: 0.63" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Weight | 8.38 |
| Catalog Description | GU24 To GU24 White Extender - 5/8" Overall Extension - 660W - 600V |
| Description | GU24 TO GU24 EXTENDER |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2511.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.042888049 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | GU24 To GU24 Extender White 5/8" Ext. 660W 600V |