White Medium To GU24 Socket Reducer - E26 - GU24 With Locking Device - 3/4 in. Overall Extension - 660W - 250V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1888 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/80-1888_Instructions.pdf |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Extension | 0.75" |
| Dimensions | E: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923818889 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 14" |
| Case Width | 14.38" |
| Case Height | 6.75" |
| Case Weight | 11 |
| Case Cubic Ft. | 0.7864 |
| Catalog Description | White Medium To GU24 Socket Reducer - E26 - GU24 With Locking Device - 3/4 in. Overall Extension - 660W - 250V |
| Description | MED. TO GU24 ADAPTER WITH |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1888.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.065 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | White Medium to GU24 Socket Reducer with Locking Device |