Medium To GU24 Adapter - White Finish - E26-GU24 With Photocell - 1-1/8" Overall Extension - 1-1/2" Diameter - 60W - 120V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2610 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 120 |
| Wattage | 60 |
| Finish | White |
| Extension | 1.13" |
| Diameter | 1.5" |
| Dimensions | DIA: 1.50" x E: 1.12" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Case UPC | 10045923926102 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 16.14" |
| Case Width | 14.96" |
| Case Height | 7.87" |
| Case Weight | 24 |
| Case Cubic Ft. | 1.0997 |
| Catalog Description | Medium To GU24 Adapter - White Finish - E26-GU24 With Photocell - 1-1/8" Overall Extension - 1-1/2" Diameter - 60W - 120V |
| Description | WHITE PHENOLIC MEDIUM TO GU 24 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2610.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.12 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Medium To GU24 Adapter White Finish E26-GU24" |