Candelabra Base Bulb Clip - 1/4-27 - 2-5/8" Height - 1" Diameter - Brass Plated
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1567 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Brass Plated |
| Thread | 1/4-27 Thread |
| Diameter | 1" |
| Dimensions | L: 1" x W: 1" x H: 2.63" x DIA: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923915670 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 15.35" |
| Case Width | 11.42" |
| Case Height | 16.93" |
| Case Weight | 35.27 |
| Case Cubic Ft. | 1.7175 |
| Catalog Description | Candelabra Base Bulb Clip - 1/4-27 - 2-5/8" Height - 1" Diameter - Brass Plated |
| Description | CANDELABRA BULB CLIP |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1567.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.036274146 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Candelabra Bulb Clip 1/4-27 Brass Plated |