Bulb Clip - 1/4-27 - 2" Short Medium Base - Bulb Clip And Finial - Brass Plated Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2529 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Brass Plated |
| Thread | 1/4-27 Thread |
| Diameter | 2" |
| Dimensions | DIA: 2" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923925297 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 19.69" |
| Case Width | 13.39" |
| Case Height | 13.78" |
| Case Weight | 41.5 |
| Case Cubic Ft. | 2.1025 |
| Catalog Description | Bulb Clip - 1/4-27 - 2" Short Medium Base - Bulb Clip And Finial - Brass Plated Finish |
| Description | SHORT ROUND BULB CLIP W/FINIAL |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2529.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.05 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Bulb Clip 1/4-27 2" Short Medium Base Bulb Clip and Finial |