Steel Riser - 1/4-27 - Brass Plated - 2" Height
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-141 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Brass Plated |
| Thread | 1/4-27 Thread |
| Dimensions | H: 2" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923901413 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Weight | 31.5 |
| Catalog Description | Steel Riser - 1/4-27 - Brass Plated - 2" Height |
| Description | 2" RISER BRASS FINISH |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-141.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.04 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Steel Riser 1/4-27 Brass Plated 2" Height |