Bulb Clip - 1/4-27 - 3" Diameter Ring With Bulb Clip - Brass Plated Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2535 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Brass Plated |
| Thread | 1/4-27 Thread |
| Diameter | 3" |
| Dimensions | DIA: 3" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923925358 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 17.72" |
| Case Width | 11.42" |
| Case Height | 8.66" |
| Case Weight | 14 |
| Case Cubic Ft. | 1.0142 |
| Catalog Description | Bulb Clip - 1/4-27 - 3" Diameter Ring With Bulb Clip - Brass Plated Finish |
| Description | 3 1/4" BRASS FINISH CLIP LAMP |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2535.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.06 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Bulb Clip 1/4-27 3" D Ring with Bulb Clip Brass Plated |