Steel Finial - 1/4-27 - 1-1/2" - Brass Plated
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-137 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Brass Plated |
| Thread | 1/4-27 Thread |
| Dimensions | H: 1.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923901376 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 13.58" |
| Case Width | 9.25" |
| Case Height | 9.45" |
| Case Cubic Ft. | 0.687 |
| Catalog Description | Steel Finial - 1/4-27 - 1-1/2" - Brass Plated |
| Description | 1 1/2" STEEL FINIAL BR FIN |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-137.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.03 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Steel Finial 1/4-27 1-1/2" Brass Plated |