6 Foot Remote Driver Extension Cable - 2-Pin - White Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-986 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Plastic / Rubber |
| Finish | White |
| Dimensions | L: 70.88" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923809863 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 7.87" |
| Case Width | 2.76" |
| Case Height | 5.91" |
| Case Weight | 1.19 |
| Case Cubic Ft. | 0.0743 |
| Catalog Description | 6 Foot Remote Driver Extension Cable - 2-Pin - White Finish |
| Description | REMOTE DRIVER 6' EXT CAB 2-PIN |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-986.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 7.87 |
| Each Width In. | 0.96 |
| Each Height In. | 0.01 |
| Each Weight Lb. | 0.96 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | S11560 |
| For Use With | S11561 |
| For Use With | S11562 |
| For Use With | S11563 |
| For Use With | S11564 |
| For Use With | S11565 |
| For Use With | S11566 |
| For Use With | S11567 |
| For Use With | S11636 |
| For Use With | S11637 |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 6 Foot Remote Driver Extension Cable 2-Pin White Finish |