6" Goof Ring for Remote Driver Installation
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-947 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/80-947_Instructions.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | White |
| Diameter | 8.06" |
| Dimensions | H: 0.09" x DIA: 8.06" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0056 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923809474 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 8.66" |
| Case Width | 1.57" |
| Case Height | 8.66" |
| Case Weight | 3.06 |
| Case Cubic Ft. | 0.0681 |
| Catalog Description | 6" Goof Ring for Remote Driver Installation |
| Description | GOOF RING 6" - DIRECT WIRE DL |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-947.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 8.03 |
| Each Width In. | 8.03 |
| Each Height In. | 0.15 |
| Each Weight Lb. | 0.24 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | S11262 |
| For Use With | S11280 |
| For Use With | S11295 |
| For Use With | S11562 |
| For Use With | S11566 |
| For Use With | S11603 |
| For Use With | S11604 |
| For Use With | S11605 |
| For Use With | S11612 |
| For Use With | S11712 |
| For Use With | S11713 |
| For Use With | S11714 |
| For Use With | S11715 |
| For Use With | S11811 |
| For Use With | S11815 |
| For Use With | S11827 |
| For Use With | S11851 |
| For Use With | S11860 |
| For Use With | S11866 |
| For Use With | S11867 |
| For Use With | S11869 |
| For Use With | S11872 |
| For Use With | S11879 |
| For Use With | S11881 |
| For Use With | S29026 |
| For Use With | S29027 |
| For Use With | S29028 |
| For Use With | S29029 |
| For Use With | S29059 |
| For Use With | S29061 |
| For Use With | S29062 |
| For Use With | S29063 |
| For Use With | S39026 |
| For Use With | S39027 |
| For Use With | S39028 |
| For Use With | S39029 |
| For Use With | S39059 |
| For Use With | S39061 |
| For Use With | S39062 |
| For Use With | S39063 |
| For Use With | S8706 |
| For Use With | S11681 |
| For Use With | S11691 |
| For Use With | S11872R1 |
| For Use With | S11827R1 |
| For Use With | S11866R1 |
| For Use With | S11867R1 |
| For Use With | S11869R1 |
| For Use With | S11637 |
| For Use With | S11295R1 |
| For Use With | S11697 |
| For Use With | S11262;S11280;S11295;S11562;S11566;S11603;S11604;S11605;S11612;S11712;S11713;S11714;S11715;S11811;S11815;S11827;S11851;S11860;S11866;S11867;S11869;S11872;S11879;S11881;S29026;S29027;S29028;S29029;S29059;S29061;S29062;S29063;S39026;S39027;S39028;S3902 |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 6" Goof Ring Remote Driver Installation |