6 Foot - 4-Pin - Remote Driver Extension Cable
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-864 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| Location Rating | Damp |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| Material | Plastic / Rubber |
| Finish | White |
| Operating Temp | -20C (-4F) to +45C (+113F) |
| Dimensions | L: 72.05" x H: 0.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923403252 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 7.87" |
| Case Width | 2.76" |
| Case Height | 5.91" |
| Case Weight | 1.87 |
| Case Cubic Ft. | 0.0743 |
| Catalog Description | 6 Foot - 4-Pin - Remote Driver Extension Cable |
| Description | REMOTE DRIVER 6' EXT CAB 4-PIN |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-864.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 0.04 |
| Each Width In. | 0.03 |
| Each Height In. | 0.5 |
| Each Weight Lb. | 0.14 |
| For Use With | S11886 |
| For Use With | S11887 |
| For Use With | S11888 |
| For Use With | S11889 |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 6 Foot 4-Pin Remote Driver Extension Cable |