USB Adapter for table lamps - Black Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2675 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cRUus |
| Finish | Black |
| Wire Cord Length | 7" |
| Wire Temp Rating | 105C (221F) |
| Pack Type | Bulk |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 14" |
| Case Width | 18" |
| Case Height | 11.75" |
| Case Weight | 28.09 |
| Case Cubic Ft. | 1.7135 |
| Catalog Description | USB Adapter for table lamps - Black Finish |
| Description | BLACK USB ADAPTER FOR TABLE LA |
| Wire Length | 7" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2675.jpg |
| Product Notes | Input 100V - 240AC |
| Product Notes | Output DC 5V 2A |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.11 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Leads | No |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | USB Adapter Black Finish |