120-277 Volt Adapter - 1 Foot - Black Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-861 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Thailand |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Location Rating | Wet |
| IP Rating | IP65 |
| Voltage | 120-277 |
| Finish | Black |
| Dimensions | L: 12" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923808613 |
| Case Quantity | 20 |
| Case Length | 18.11" |
| Case Width | 5.31" |
| Case Height | 5.51" |
| Case Weight | 3.09 |
| Case Cubic Ft. | 0.3066 |
| Catalog Description | 120-277 Volt Adapter - 1 Foot - Black Finish |
| Description | 1FT/IP65/277V/ADAPTER |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-861.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.13 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Voltage Text | Range Voltage |
| For Use With | S13170 |
| For Use With | S13171 |
| For Use With | S13172 |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 120-277 Volt Adapter 1 Foot Black Finish |