Brown Medium Based Phenolic E26 Flanged Adapter To GU10 - 10" 18GA 105C Leads - 1/2" Overall Extension - 660W - 250V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2368 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cRUus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Material | Phenolic Plastic |
| Finish | Brown |
| Wire Cord Length | 10" |
| Extension | 0.5" |
| Dimensions | E: 0.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923823685 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 13.25" |
| Case Width | 13.25" |
| Case Height | 7.75" |
| Case Weight | 10.25 |
| Case Cubic Ft. | 0.7874 |
| Catalog Description | Brown Medium Based Phenolic E26 Flanged Adapter To GU10 - 10" 18GA 105C Leads - 1/2" Overall Extension - 660W - 250V |
| Description | E26 FLANGED ADAPTER TO GU10 |
| Wire Length | 10" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2368.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.1 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Brown Medium Based Phenolic E26 Flanged Adapter To GU10 10" |