WHITE MEDIUM BASE SIGN SKT
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2452 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Material | Phenolic Plastic |
| Finish | White |
| Diameter | 2.44" |
| Dimensions | L: 2.44" x W: 2.44" x H: 1.63" x DIA: 2.44" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Case UPC | 10045923924528 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 10.75" |
| Case Width | 21.25" |
| Case Height | 9.75" |
| Case Weight | 22 |
| Case Cubic Ft. | 1.2889 |
| Catalog Description | WHITE MEDIUM BASE SIGN SKT |
| Description | WHITE MEDIUM BASE SIGN SKT |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2452.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.09 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Medium Base Phenolic |