Bayonet Base Double Contact Socket - BA15D - 24" Leads - 1-3/8" Height - 5/8" Diameter - 500W - 125V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2324 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cRUus |
| Voltage | 125 |
| Wattage | 500 |
| Finish | Not Specified |
| Wire Cord Length | 24" |
| Wire Color | Black / White |
| Diameter | 0.63" |
| Dimensions | L: 0.63" x W: 0.63" x H: 1.38" x DIA: 0.63" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Weight | 15.75 |
| Catalog Description | Bayonet Base Double Contact Socket - BA15D - 24" Leads - 1-3/8" Height - 5/8" Diameter - 500W - 125V |
| Description | BAYONET BASE DOUBLE CONTACT |
| Wire Length | 24" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2324.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.067 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | BA15D Double Contact Socket 24" Leads 1-3/8" H 5/8" D 500W 12 |