Bayonet Base Double Contact Socket - BA15D - 9" Leads - Flat Mounting Bracket - Screw Holes 1-1/4" CC - 500W - 125V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1560 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cRUus |
| Voltage | 125 |
| Wattage | 500 |
| Finish | Not Specified |
| Wire Cord Length | 9" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923915601 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 18" |
| Case Width | 9" |
| Case Height | 12" |
| Case Weight | 20 |
| Case Cubic Ft. | 1.125 |
| Catalog Description | Bayonet Base Double Contact Socket - BA15D - 9" Leads - Flat Mounting Bracket - Screw Holes 1-1/4" CC - 500W - 125V |
| Description | BAYONET DOUBLE CON SKT BA15D |
| Wire Length | 9" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1560.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.041 |
| Bracket | Flat Mounting Bracket Screw Holes 11 /4" CC |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Bayonet Double Contact BA15D 9" Leads 500W 125V |