Bayonet Base Double Contact Socket - BA15D - Flat Mounting Bracket - 15" Leads - Screw Holes 1-1/4" CC - 500W - 125V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2233 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cRUus |
| Voltage | 125 |
| Wattage | 500 |
| Finish | Not Specified |
| Wire Cord Length | 15" |
| Dimensions | W: 1.69" x H: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Case Quantity | 500 |
| Catalog Description | Bayonet Base Double Contact Socket - BA15D - Flat Mounting Bracket - 15" Leads - Screw Holes 1-1/4" CC - 500W - 125V |
| Description | BAYONET SKT FLAT BRKT W/ 15" |
| Wire Length | 15" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2233.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Bayonet Base Double Contact Socket 500W 125V |