Bayonet Base Single Contact Socket - BA15S - Flat Mounting Bracket - 1" H Bracket - 1-11/16" Width - 500W - 125V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2318 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cRUus |
| Voltage | 125 |
| Wattage | 500 |
| Finish | Not Specified |
| Cap | 1/8 IP Nipple |
| Wire Cord Length | 9" |
| Dimensions | W: 1.69" x H: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Weight | 20.5 |
| Catalog Description | Bayonet Base Single Contact Socket - BA15S - Flat Mounting Bracket - 1" H Bracket - 1-11/16" Width - 500W - 125V |
| Description | SINGLE BAYONET BASE SOCKET |
| Wire Length | 9" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2318.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.048 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Bayonet Single Contact BA15S 1" H Bracket 500W 125V |