White E12 To GU24 Adapter - Candelabara To GU24 With Locking Device Reducer - 3/4" Overall Extension - 75W - 125V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2541 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 125 |
| Wattage | 75 |
| Extension | 0.75" |
| Dimensions | E: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Case UPC | 10045923825412 |
| Case Length | 17" |
| Case Width | 17" |
| Case Height | 4.5" |
| Case Weight | 11 |
| Case Cubic Ft. | 0.7526 |
| Catalog Description | White E12 To GU24 Adapter - Candelabara To GU24 With Locking Device Reducer - 3/4" Overall Extension - 75W - 125V |
| Description | E12 CANDELABRA TO GU24 ADAPTER |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2541.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | White E12 To GU24 Adapter Candelabra To GU24 with Locking Dev |