Hi-Pro Shop Light Protective Cage - Steel Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-956 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/65-956_Instructions.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Prop 65 | Lead |
| Finish | Steel |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.4688 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923651790 |
| Case Quantity | 20 |
| Case Length | 8.3" |
| Case Width | 8.3" |
| Case Height | 6.3" |
| Case Weight | 4.62 |
| Case Cubic Ft. | 0.2512 |
| Catalog Description | Hi-Pro Shop Light Protective Cage - Steel Finish |
| Description | HI-PRO SHOP LIGHT CAGE |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-956.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 12 |
| Each Width In. | 9 |
| Each Height In. | 7.5 |
| Each Weight Lb. | 0.12 |
| For Use With | 65-960 |
| For Use With | 65-961 |
| For Use With | 65-962 |
| For Use With | 65-963 |
| For Use With | 65-964 |
| For Use With | 65-965 |
| For Use With | 65-970 |
| For Use With | 65-971 |
| For Use With | 65-972 |
| For Use With | 65-973 |
| For Use With | 65-974 |
| For Use With | 65-975 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Hi-Pro Shop Light Cage Steel Finish |